PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106112}

Epoka lodowcowa 2: Odwilż

Ice Age 2: The Meltdown
7,2 204 593
oceny
7,2 10 1 204593
6,3 12
ocen krytyków
Epoka lodowcowa 2: Odwilż
powrót do forum filmu Epoka lodowcowa 2: Odwilż

Profanacja!

ocenił(a) film na 3

Daję 3/10. Może i tytuł wątku trochę za mocny, ale sam film na prawdę nie dorasta do pięt pierwszej części (która i tak nie była wybitna, no, ale przynajmniej trzymała jakiś poziom). 2 część jest do bólu dziecinna (lub, jak kto woli, infantylna, ale ja tam piszę po polsku, nie po łacinie ;-P). Wymienię powody, dla których uważam tą kreskówkę za słaby film:
-akcja - cały czas wpadają w jakieś tarapaty, to się pod nimi coś załamuje, ot coś innego... Może 5-latki trzyma to w napieciu, dla mnie to prymitywne, głupie i nudne - pierwsza częśc była dla wszystkich, w tym także dla starszych dzieci i dorosłych. Po "dwójce" miałem prawo spodziewać sie czegoś podobnego. Najgorszy jest ten wkurzający wiewiór...;
-humor - niewiele go tu występuje, ale np. tekst o becikowym aż mnie poraża humorem 1-klasistów, którzy oglądają po Wieczorynce wiadomości;
-podkład głosu - słabszy niż w jedynce, Pazura juz tak nie wymiata;
-animacja - to taki niewielki minus, ale obecna technika pozwala na nieco lepszy wygląd postaci, zwałszcza, ze to wielka produkcja.
Sama fabuła filmu, oparta na chęci zdobycia partnerki przez Manfreda nie przypadła mi do gustu, Jedynka, jak dla mnie miała ciekawszy główny wątek.

ocenił(a) film na 7
nikifoor

Moim zdaniem film całkiem niezły. Trzyma poziom jedynki, która była dobra.
-akcja - Jak sam raczyłeś zauważyć "cały czas wpadają w jakieś tarapaty" a to zdanie jak najbardziej może potwierdzić tezę, że film jest przeładowany najróżniejszymi gagami. To chyba dobrze bo o ile mi wiadomo większość filmów animowanych opiera się (lub przynajmniej stara się opierać) na tym schemacie. Chyba nie oczekiwałeś od tego filmu emocji rodem z klasyki filmów sensacyjnych?? Ale przyznam, że potrafi frustrować ten kompletny brak realizmu i naciąganie emocji a scena finałowa to już kompletna przesada. Ogólnie nic specjalnego ale widziałem przynajmniej 10 animacji gdzie to było zrobione gorzej.
-humor - Dla mnie było go całkiem sporo tylko niestety nie opierał się na dialogach, bardziej na ruchach postaci. Więcej niż w jedynce wątków humorystycznych mieliśmy okazje podziwiać na drugim planie.
-dubbing - Wymiata. Dla mnie. Dla ciebie nie. I trudno.
-animacja - Zgadzam się bardzo przeciętnie zrobiona
Mi z kolei podobał się bardziej pomysł na fabułę kontynuacji. No ale gusta i co zrobić.

Ja daję 7/10

Pozdro

ocenił(a) film na 3
Sanos

Co do akcji - ale nie uważasz że to trochę nudne? Wszystko toczy sie wg schematu - idą sobie, coś się pod nimi załamuje, krzyczą (pewnie małe szkraby się tym emocjonują, ale po "jedynce" mozna było się spodziewac ze film będzie także dla starszych widzów) i tak wiadomo że w końcu w jakiś cudowny sposób się z tego wyplączą, i tak w kółko. W całym filmie jest kilka tego typu akcji w końcu robi się to infantylne, głupie i przede wszystkim nudne.

użytkownik usunięty
nikifoor

Jak widać po ilości kommentów w tym temacie nie dla wszystkich jest głupi, a kreskówki z zasady są infantylne bo są dla dzieci :-)

ocenił(a) film na 7
nikifoor

Tak jak pisałem "przyznam, że potrafi frustrować ten kompletny brak realizmu i naciąganie emocji a scena finałowa to już kompletna przesada". Mówiąc o nienajgorszej akcji, miałem na myśli sposób jej wykonania: szybka, dobrze wykonana animacja (Tylko modele postaci są przeciętnie animowane. Żeby mi się zaraz ktoś nie przyczepił,że piszę co rusz co innego), dynamiczny montaż, jest kolorowo i wesoło i nawet momentami orginalnie. Oczywiście akcji można zarzucić monotonność ale obejrzyj sobie np. "Sposób na rekina" (to dopiero jest nudne...) i będziesz wiedział o czym piszę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones